Zrównoważony rozwój

W wizji Smolnikowych Klimatów nie zabrakło miejsca dla zrównoważonego rozwoju. Od zawsze pragnęliśmy, by nasz dom był miejscem, w którym wypoczynek łączy się z potrzebą czynienia dobra dla środowiska i społeczeństwa.  

 

W naszym regulaminie przedstawiamy szczegółowe zasady dotyczące warunków rezerwacji i pobytu w naszym domu. Staraliśmy się ująć je wszystkie na tyle jasno, by dla Gości odwiedzających nasz dom było oczywiste, jak funkcjonuje agroturystyka, i czym różni się ona od hotelu z całodobową obsługą, czy też domu wynajmowanego na wyłączność. Od zawsze chcieliśmy stworzyć miejsce bezpieczne i miłe dla wszystkich Gości. Dlatego prosimy wszystkich, którzy zaglądają w nasze progi, żeby zapoznali się z regulaminem i mieli na uwadze, jak funkcjonuje nasza agroturystyka, która jest również i naszym domem, żeby szanowali nawzajem potrzebę przestrzeni i spokoju innych.   

 

Jesteśmy szczęśliwi, że prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne i dumni z tego, że możemy je pokazać. Dlatego na naszej stronie internetowej znajdują się prawdziwe, aktualne informacje o wyposażeniu domu i udogodnieniach. Publikujemy jedynie wykonane przez siebie, prawdziwe zdjęcia obiektu, nie poddane retuszowi i nie pochodzące z banków zdjęć. Łatwo na nich zauważyć, że budynki naszego gospodarstwa pozostają w zgodzie z krajobrazem i nawiązują do tradycji regionu. Do ich budowy użyto lokalnych, naturalnych surowców takich jak kamień i drewno, które są jednocześnie surowcami ekologicznymi. Tworząc wyposażenie i wystrój wnętrz zwracaliśmy szczególną uwagę na historię regionu, użyliśmy przedmiotów pochodzących od lokalnych twórców i rzemieślników. Adaptując oryginalną ponad 110-letią chyżę na potrzeby agroturystyki  zastosowaliśmy także innowacyjne, zrównoważone rozwiązania. 

 

Ponieważ wybraliśmy Bieszcady na nasz dom, pamiętamy jak ważny jest dla nas ten region i jego historia. Staramy się zachęcać naszych Gości do odwiedzenia jak największej liczby atrakcji i ciekawych miejsc podczas pobytu w naszych domach. Dlatego tworzymy swoją ofertę uwzględniając w niej przyrodnicze i kulturowe zasoby regionu. Publikujemy zdjęcia i informacje na temat dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego okolicy. Polecając naszym Gościom warte odwiedzenia w okolicy miejsca, promujemy lokalne tradycje i produkty.  

 

Dbając o środowisko, zrezygnowaliśmy z druku materiałów promocyjnych. Wszystkie ciekawostki o nas i aktualne zdjęcia można znaleźć na naszym profilu na Facebooku.  

 

W Internecie można przeczytać opinie naszych Gości o naszym gospodarstwie - zarówno na naszym facebookowym profilu, jak w opiniach Google. Chętnie również słuchamy naszych Gości w rozmowach bezpośrednich. Z ich pomocą ulepszamy nasze gospodarstwo i dostosowujemy je do zróżnicowanych potrzeb odwiedzających nas osób, lecz zawsze w zgodzie z oryginalną wizją naszego domu gościnnego. Nie mamy ambicji stać się luksusowym kurortem, gdzie można zatopić się w anonimowym tłumie.  

 

Zależy nam na tym, aby nasi Goście czerpali z pobytu u nas wszystko, co najlepsze. Dlatego pieczemy nasz chleb na zakwasie używając mąki z ekologicznego młyna zlokalizowanego w okolicy oraz używamy do jego wypieku wody z naturalnego źródła oddalonego od naszego domu o 5 km. Współpracujemy również z lokalnymi rzemieślnikami i producentami, promujemy ich wyroby i usługi. Serwujemy gościom żywność pochodzącą od lokalnych dostawców i producentów oraz lokalnych hurtowni. Serwujemy także wodę mineralną z lokalnych ujęć.  

 

Mieszkańcami naszego gospodarstwa są także zwierzęta (pies i koty). Dbając o ich dobre samopoczucie, a także o bezpieczeństwo naszych Gości, w regulaminie zamieściliśmy informację o nie przyjmowaniu zwierząt.

 

Mając na uwadze dobro środowiska naturalnego, dzięki któremu możemy mieszkać oraz pracować w tak pięknym miejscu, dokładamy wszelkich starań, by zmniejszać ilość wytwarzanych odpadów przez racjonalne zakupy, minimalizować użycie produktów jednorazowych oraz segregować odpady. Używamy środków bezpiecznych dla środowiska. Zachęcamy naszych Gości do minimalizowania zużycia wody. Urządzenia niezbędne do funkcjonowania domu i obsługi Gości wymieramy rozsądnie, zwracając uwagę na ich energooszczędność.